OTWARCIE PRZEDSZKOLA – 11 maja 2020r. (poniedziałek)

Drodzy Rodzice!
Zgodnie z zapowiedzią, w poniedziałek, 11 maja 2020r. uruchamiamy nasze przedszkole – po prawie 2-miesięcznej przerwie. Przypominam, że przyjmujemy dzieci, których Rodzice wysłali wcześniej 2 oświadczenia stanowiące załączniki do Zarządzenia Prezydenta Wrocławia – jest to konieczny warunek. Ci z Państwa, którzy wypełnili tylko jeden załącznik – będą mieli jeszcze możliwość rano, w poniedziałek, przed przyjęciem do przedszkola dopełnić formalności – w przeciwnym wypadku dzieci nie będą mogły pozostać w przedszkolu.
Wysyłamy do Państwa jeszcze 2 dokumenty, które zostały przygotowane w związku z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego: ZASADY FUNKCJONOWANIA Przedszkola nr 50 – „Mały Kolejarz” we Wrocławiu, w okresie ogłoszonego stanu epidemii, w związku z zagrożeniem zakażenia koronawirusem SARS-COV-19 i PROCEDURĘ postępowania na wypadek podejrzenia zakażenia koronawirusem lub zachorowania na COVID-19. Prosimy o zapoznanie się, ponieważ przed przyjęciem dziecka do przedszkola zobowiązani będziecie zaakceptować i podpisać oba dokumenty. Pragę dodać, że bez tych dokumentów nie jest możliwe uruchomienie przedszkola – i tylko Ci z Państwa, którzy zgodzą się na nowe warunki, będą mogli otrzymać miejsce w przedszkolu.
Najistotniejsze zmiany organizacyjne:
  • godziny otwarcia przedszkola od 7:OO do 17:OO
  • dzieci przyprowadzamy od 7:OO do 8:3O (po tej godzinie nikogo nie przyjmujemy!)
  • dzieci z grup „O”, czyli Gr.VI i VII – mają skrócony czas pracy: od 7:OO do 16:OO, a w czwartek i w piątek do 15:3O
  • nie będzie, aż do odwołania 4 posiłku podawanego po godzinie 16:OO (stosowne korekty odpłatności zostaną dokonane)
  • rodzice, którzy nie będą przestrzegać nowych, zaostrzonych warunków – stracą możliwość korzystania z przedszkola dla swojego dziecka.
Musicie Państwo zrozumieć, ze zmiany są konieczne dla uruchomienia placówki – ze względu na wytyczne GIS, Sanepidu i MEN oraz na możliwości kadrowe, którymi w tej chwili dysponujemy.
                                                                                Pozdrawiam Wszystkich – Małgorzata Boczek, dyrektor.